Що простіше, то краще! Розхожа фраза, із змістом якої згодні багато хто. Так, дійсно, що може бути простіше, ніж конструкція класичних воріт : два стовпи, дві стулки. Толкнули вперед – відкрили, назад – закрили. Однак є кілька АЛЕ:
- розпашні ворота займають дуже багато місця, причому дуже корисного місця. При відкритті ці «залізяки» описують радіус щонайменше півтора метра. Під'їхати впритул до гаража – не вийде, поставити вазони з квітами – навряд.
- метал, з якого зварені «орні» промерзає наскрізь, плюс щілини, без яких у розпашних воротах ні як не обійтися. З надією на теплий гараж можна сміливо попрощатися.
- такі «чудо» - ворота потрібно фарбувати, досить часто фарбувати. Адже такі ворота іржавіють, завдаючи зайвого головного болю.
Таких «АЛЕ» можна навести ще чимало. Та ось тільки навіщо?
Погодьтеся, ера « орних воріт » пройшла. Сьогодні немає розумних заперечень проти їхньої зміни на секційні ворота. Стара конструкція, яку ми так довго дивилися, не вписалася в рамки сучасного життя.
 
Підйомно – секційні ворота!
Сама назва підказує: ворота складаються з секцій, тобто окремих панелей, з'єднаних між собою петлями. При відкритті підйомно-секційні ворота рухаються вертикально догори, а потім горизонтально вздовж стелі.
Поряд з представницьким зовнішнім виглядом підйомно-секційних воріт слід відзначити їх надійність, безпеку та зручність експлуатації. Завдяки потужним торсіонним пружинам підйомно-секційні ворота добре збалансовані. Вони м'яко закриваються, фактично без зусилля відкриваються та надійно фіксуються після повного відкривання.
 
І, звичайно ж, якими б красивими, теплими та сучасними не були б підйомно-секційні ворота , майбутнього володаря має хвилювати питання безпеки. Тим більше, якщо ворота будуть експлуатуватися в житловому будинку. Завдяки потужним торсіонним пружинам ворота надійно фіксуються після повного відкриття. А якщо секційні ворота зачиняються в автоматичному режимі за допомогою дистанційного керування , то ледве їх м'яка кромка торкнулася якогось предмета - як в той же момент полотно не тільки завмирає, а й передбачливо піднімається вгору, а від непроханих гостей секційні ворота оснащені посиленим замком ригеля. та антивандальною ручкою.
І, нарешті, у скептиків, що залишилися, може залишитися питання: «А ціна-то яка?»

Зауважимо, що за останні 5 років ціна на автоматичні підйомно-секційні ворота для приватного споживача знизилася на 50%, ставши такою самою як ціна на розпашні автоматичні ворота.